Pokračování legendární série

Měsíční archív: Srpen 2011

Mafia 2

Příběh Mafie 2 probíhá v době druhé světové války. První misi budete plnit na Sicílii, kde budete bojovat proti fašismu. Díky zranění ve válce se hlavní hrdina Vito vrací do vlasti jako válečný hrdina. Žádné pozůstatky z války nemá, pouze památku na průstřel kulkou. Jakmile se vrátí domů do fiktivního města Empire Bay potká se se svými starými přáteli. Jeho nejlepší přítel Joe mu pomůže získat potvrzení, díky němuž se nebude do války muset vrátit. Ve městě Vito hledá novou práci a jak už to bývá náhodou se dostane k mafiánům.

Od Joa se dozví jak to ve městě nyní chodí a kdo tomu všemu vládne. Joe se těmito lidmi samozřejmě zná, protože ví jak těžké je udržet se v současné době nad vodou. Nabídne Vitovi první práci a když se Vito osvědčí další nabídky se jenom hrnou. Postupem času dostává Vito stále těžší úkoly a pořád je zvládá plnit. Díky tomu se začne setkávat s mafiánskými bosy, kteří jej zasvětí do situace v rodině. Během příběhu se Vito a Joe osvědčí natolik, že budou přizváni do rodiny.

Během přísahy musí slíbit, že pokud to bude možné zabijí i vlastního bratra. Po splnění slibu získají bohatství a renomé ve městě. Jejich náhlý postup se však nelíbí ostatním rodinám, kterým způsobili nemalé škody. Díky tomu Vitovi podpálí dům a Vito musí vše budovat od začátku. Problém je však v tom, že jde na věc mnohem radikálněji. V příběhu se Vito dostane i do vězení, kde nemá jednoduchý život a musí se probíjet. Ve vězení potká Lea Galanteho, který se za něj přimluví a dostane jej z vězení dříve.

Leo bude hrát i v následujícím ději důležitou roli. Objeví se však vždy když to budete nejméně očekávat a vždy svými radami pomůže Vitovi. Nikdy mu totiž nezapomněl jak za něj Vito bojoval ve vězení a zachránil mu život.

Vložil Mafia 2 | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 cheaty, tipy

Tak jako do prvního dílu hry existuje mnoho cheatů, u dvojky budete mít problémy s jejich nalezením jednoduše proto, že žádné nejdou. Tahle hra je prostě pro tvrďáky, kteří se obejdou bez pomoci nepovolenými pomůckami. Můžeme si zde však uvézt pár tipů a triků, které jsme vypozorovali. Například tip jak rychle zachráníte Lea a nebudete ztrácet čas blouděním po domě. Musíte vyhodit do vzduchu auto, které patří Henrymu. Z garáže si vezměte to nejrychlejší auto, které tam máte. Ihned musíte vyjet k domu, kde bydlí Falcone a auto si moc neponičte.

Auto zůstane stát před barem. Po rozhovoru v baru si auto znovu vyzvednete a rychle jeďte k Leovi. Lea co nejrychleji zachraňte a hra bude pokračovat normálně. Lea odvezete na nádraží, odkud odcestuje. Henry přijede následně v ohořelém voze. Během hraní hry si můžete všimnout také toho jak se mění okolní budovy. V zimě narazíte na rozestavěný hotel Empire, zatímco až se vrátíte z vězení bude již kompletně stát. Například budete také moci používat zbraň v domě mimo misi. Pokud se Vám podaří někoho postřelit a nahnat jej ke dveřím, dotyčný dveře otevře. Díky tomu oblbnete hru vběhnete za ním a nic se nebude ukládat. Díky tomu budete moci střílet i v domech. Můžete také získat neomezené množství peněz, tím že oblbnete hru u lisovny aut.

Stačí vzít přistavené auto a odjíždět jižní uličkou. V půlce se otočíte a uvidíte další stejné znovu načtené auto. Pokud tento proces budete opakovat nemusíte běhat kolem a shánět jiná auta, která jsou často umístěna hodně daleko od vrakoviště.

Vložil Mafia 2 tipy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 návod

Mafia 2 má jako řada dalších her vytvořen herní návod. Jelikož je k nalezení na internetu a je velmi rozsáhlý, popíšeme si zde pouze první kapitolu. Hra začíná na Sicílii, kde bojujete jako voják. Nejprve budete muset seskočit padákem při velké operaci husky. Ihned budete střílet do nepřátel. Hned poté běžte k budově, ale ne kolem dveří jinak Vás prostřílí nepřítel. Do budovy se dostanete oknem. Ihned se schovejte za roh a po nepřátelích hoďte granát, který je pěkně zlikviduje. Ihned po výbuchu seberte zbraň a doplňte munici. Následně budete prostupovat do dalších místností.

Budete muset projít přes balkón, což se bez pořádného krytí neobejde. Pře balkón se dostanete do další místnosti, kde najdete těžký kulomet. Díky němu budete muset zneškodnit mnoho nepřátel běžících k budově. Po čase přijede tank, jehož střele se nebudete moci bránit a tím mise skončí. V následující misi již budete zpět ve vlasti jako národní hrdina, který byl zraněn. Nejprve se podíváte na video a následně budete muset navštívit pár starých přátel. Díky nim se dostanete k Vašemu novému životu. Hlavní pomoc Vám v tomto dá Joe, což je Váš nejlepší kamarád a pomůže Vám získat papíry, díky kterým se nebudete muset vracet do války.

Návody na další mise najdete na internetu nebo uživatelských fórech, kde si hráči dávají rady. Návody si můžete buď stáhnou ve formě textového dokumentu a nebo jsou jednotlivě misi po misi vypsány na internetových stránkách. První způsob se mě zdá lepší, protože si návod budete moci přečíst i bez připojení na internet.

Vložil Mafia 2 tipy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 mody

Tak jako na první díl v minulosti i dvojku mafie vyšly mnohé módy, které upravují celou hru a její svět. Velmi oblíbeným módem je Modern mode beta. Díky tomuto módu se dostanete do zcela moderního světa. Město bude převedeno do současnosti a také auta budou moderní. Ve hře bude všechno nové, bilboardy, trafiky prostě všechno. Na první pohled to působí velmi originálně.

Na druhou stranu jste chtěli hrát mafii, která je typická první polovinou dvacátého století a ne pouze GTA v jiném kabátu. Přece ta stará doba má své obrovské kouzlo. Jelikož po dohrání plné verze hry není odemčena žádná jízda jako v jedničce, byl vytvořen speciální mód „volná jízda“. Samozřejmě nepochází od původních autorů a tím pádem má pár nedostatků. Nedá se v ní navštívit planetárium ani hotel. Při každé nové jízdě se budete zobrazovat jinde. V domech u Joa a Vita si budete moci ukládat nově získaná auta a léčit se. Každá garáž má kapacitu 50 vozů Šatníky v domech jsou naplněny všemi druhy oděvů, takže si můžete vybírat.

Další mód Vám přejmenuje vozy na jejich skutečná jména, protože ve hře není na názvy licence. Dále si také budete moci upravit zbraně, jejich přesnost, účinnost a rychlost. Další mód je velmi zajímavý pro ztížení hry. Neuslyšíte policejní vysílačky a nebudete vědět, kde se na Vás co chystá.

Vložil Mafia 2 tipy | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 demo

Jako každá předem očekávaná hra i mafia 2 byla nejprve do éteru uvolněna jako demoverze. Demoverze jsou charakteristické tím, že v nich máte vždy omezené možnosti a můžete si pouze vyzkoušet pár základních možností hry. Rozsáhlejší hraní a vylepšování není možné. Demo mafie 2 si na internetu můžete stáhnout zadarmo. V demo budete hrát jedinou misi v níž budete muset odstranit z cesty nepříjemného tlusťocha.

Při hraní této mise dostanete jako bonus časově omezený úsek, kdy se budete moci pohybovat volně po městě. Střílet budete ze dvou pistolí, kulometu a brokovnice. Budete si tedy moci osahat jak budou zbraně ve hře fungovat. Zažijete také rychlou policejní honičku, kdy budete muset prchat před muži zákona. Dále uvidíte jak exploduje lihovar a jeho majitel uvnitř něj. Samozřejmě příčinou je to, že Vám způsobil nemalé potíže. Prostor města, ve které se budete moci pohybovat je asi jedna pětina celkové plochy města, které je odemčeno v plné verzi hry.

Demo na počítač má velikost 1,1 GB. Je skoro naprosto jisté, že Vás hraní dema tak vezme, že si v nejbližší době koupíte také plnou verzi hry. Na trhu se dá bez problémů sehnat kompletně česká verze, kde jsou přeloženy všechny rozhovory a texty. V demu si vyzkoušíte jaké to je být pravým gangsterem, který si vyřizuje účty.

Demo stahujte zde: http://stahnu.cz/demoverze-her/mafia-2

Vložil Mafia 2 | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia II – Boom Boom Boom Trailer

Tento český trailer obsahuje ty nejlepší momenty ze hry, které Vás jistě nažhaví na její hraní. Já osobně jsem hru hrál dvakrát a pokaždé jsou se díval i na všechna herní videa. Mafia je totiž velmi výpravná a většinu příběhu pochopíte pouze když se budete dívat na videa. Celý příběh je propleten mnoho misemi a úkoly, které budete muset plnit v určitém pořadí. Toto pořadí má zásadní postavení pro chápání celé situace.

Narazíte i na mise, které se Vám moc zamlouvat nebudou, ale naprostá většina z nich stojí za hraní. Pokud by Vám to nestačilo, k mafii vyšly ještě tři dodatky, kdy budete hrát za Vitovi hlavní kamarády a prožívat jejich životní osudy.

Vložil Mafia 2 videa | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 Trailer

Na tomto traileru je zachycena jedna z velmi zajímavých misí, kdy se musíte pomstít majiteli lihovaru. Jak bývá v mafiánském světě zvykem, nejde všechno podle původních předpokladů a je potřeba vyřídit si účty jinou cestou. Budete se muset dostat do lihovaru, zda vyřídit ár nepříjemných chlapíků, kteří se Vám postaví do cesty a potom si vyřídit účty s majitelem lihovaru. Ten Vás samozřejmě bude prosit o smilování, ale bohužel bude již pozdě. Následně se celé situace zvrtne podruhé a Vy se budete muset ze svízelné situace dostat jak budete moci.

Vložil Mafia 2 videa | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 Joeovo dobrodružství

Pokud byste chtěli zjistit jaký byl Joeův životní osud v době, kdy Vito seděl ve vězení, nezbude Vám nic jiného, než si zahrát tento přídavek do hry. Budete hrát za Joea budete mu muset pomoci dostat se ze všech potíží. Za Joea budete muset splnit pět hlavních misí, které jsou doprovázeny asi dalšími dvaceti drobnými úkoly, které nijak nenadchnout. Během hry za Joea budete vyzvedávat dodávku plnou zbraní, závodit skrz celým městem a dokonce sledovat svědky. Kritika však praví, že jsou pouze o vyškrtnuté mise ze scénáře a zasazené ho hry jinak než bylo v plánu.

Během hraní V8s jistě napadne, že takové mise mohli být již v základní verzi. Kritika opět uvažuje zda mělo jít prvotně o datadisk a nebo jedná-li se o pokusy vylepšit odfláknutou původní verzi. Kdo však dvojku hrál, nemůže říct, že by na hře bylo něco odfláknuté. Během hraní za Joea si vyzkoušíte honičku po zamrzlém jezeře a také budete muset vyloupit supermarket. Je škoda, že tyto skvělé mise jsou doplněny naprosto zbytečnými úkoly.

Pokud se rozhodnete si přídavek koupit, budete muset z kapsy vytáhnout částku kolem 200 korun. Za tuto částku dostanete velice slušných sedm hodin hraní navíc. Hned první mise v přídavku je velmi efektivní a měla by být příklad pro tvorbu těch slabších misí, kdy máte pouze pocit, že autor chce abyste ztratili čas.

Vložil Mafia 2 přídavky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 čeština

Jak je to s češtinou do hry Mafia 2? Mnozí z Vás se mohou divit jak je možné, že si lidé chtějí stáhnout češtinu do české hry. Problém je takový, že Mafia již není českou hrou, protože její autoři prodali její práva do Ameriky. Právě v Americe sklidil předchozí první díl série velmi velký úspěch. Je tedy logické, že Američani si svoji hru vydají v angličtině. Naštěstí díky spolupráci je na trhu i kompletně česká verze hry. Pokud si zakoupíte českou verzi, budete mít přeloženy všechny texty a rozhovory do krásné češtiny.

Problém může nastat pouze v případě, že máte doma originální anglickou verzi. Je jisté, že pokud chcete mít větší požitek ze hry a rozumět každé části příběhu, budete potřebovat češtinu. Jaké je kvalita češtiny si budete muset zjistit sami po její instalaci. češtinu můžete stáhnout například přes ulozto. Její velikost je asi 350 MB. Lze tedy usuzovat, že její součástí nebudou jen přeložené texty, ale i kompletně nadabovaná videa a další věci.

Češtinu ve hře ocení hlavně mladší hráčí, jejichž angličtina ještě nedosahuje vysoké úrovně. Na druhou stranu není potřebná na dohrání hry, protože vždy máte na mapě zobrazen cíl mise a také co v něm máte udělat.

Vložil Mafia 2 přídavky | Štítek , , , | Zanechat komentář

Mafia 2 datadisk

Pokud budeme možnou speciální edici nazývat datadiskem, pak Vám nabídne další tři příběhy. Jmenují se Betrayal of Jimmy, Jimmy’s Vendetta a Joe’s Adventures. Tento balíček, který si můžete zakoupit však neobsahuje základní verzi hry, bez které se nedá hrát. Betrayal of Jimmy je založen hlavně na střelbě, loupení a jízdě v autech.  Všechno se odehrává v plně otevřeném světě po celé mapě. Budete moci využívat všechny možnosti města a hlavně budete své schopnosti dotahovat k dokonalosti.

V tomto módu budete také sbírat body za překonávání rychlosti a driftování. Také budete dostávat speciální body za střelbu protivníka do hlavy či speciální kombo, kterým ho zabijete v pěstním souboji. Zkrátka a dobře mafiánský život na plné obrátky. V Jimmy´s Vendeta se budete muset dostat z vězení, do kterého byl Jimmy odsouzen na 15 let. Podaří se Vám to v bedně s prádlem. Následně se dostanete do města Vaším jediným cílem bude pomsta dvěma největším rodinám ve městě. Toto rozšíření má 30 misí a mise budete moci plnit jak se Vám zachce. Nebude zde tedy dáno přesné pořadí úkolů. Obtížnost bude vyšší než u základní hry.

V autoservisech budete moci využívat třetí stupeň vylepšení motoru auta. Poslední Joe´s Adventure popisuje co dělal Joe během toho, kdy byl Vito ve vězení. Objevíte skryté hádanky a dozvíte se mnohem více o světě.

Vložil Mafia 2 přídavky | Štítek , , , , , | Zanechat komentář
Máte rádi budovatelské strategie? Vyzkoušejte hru zoomumba online pro všechny přes webový prohlížeč. Další z možný her, které si můžete zahrát na dalším serveru jsou karetní hry.